2022 June 5 امــروز:يكشنبه 5 تير 1401,

طراحی و ساخت ماشین آلات خطوط تولید

  1. طراحی و ساخت ماشین آلات مورد نیاز صنعت
  2. ساخت کوره های عملیات حرارتی المنتی و مشعلی همراه با سیستم کنترل دمای اتوماتیک
  3. ساخت کوره های ذوب جهت آلومینیوم به صورت تونلی، مورکان، زمینی
  4. طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی تا ظرفیت 20 تن
  5. طراحی و ساخت انواع تابلو برق با مدار فرمان رله ای یا کنترل PLC
  6. طراحی و ساخت سیستمهای اتوماسیون صنعتی و نیز شبکه های صنعتی جهت کنترل خطوط و یا جمع آوری اطلاعات
  7. اجرای سیستم ارت همراه با اندازه گیری
بدلیل حضور نیروهای فنی باتجربه در این شرکت و همچنین حضور تعدادی از افراد قدیمی در صنعت ریخته گری، این شرکت توانایی طراحی و ساخت انواع ماشین آلات مورد نیاز صنعت را دارد. ضمن اینکه علاوه بر طراحی امکان کپی و ساخت ماشین آلات نیز وجود دارد.
از جمله محصولات این شرکت میکسر دور بالا برای مخلوط کردن ماسه و رزین در ماشینهای قالب گیری سرد (Cold Box) ، قالب گیری گرم (Hot Box) و نیز سیلیکات سدیم می باشد. این میکسرها یه صورت کاملا اتوماتیک ماسه را توزین کرده و سپس رزین و هاردنر آن را نیز مطابق دوز تنظیمی اندازه گیری کرده و آنها را به داخل توپی میکسر تزریق می نماید. سپس با بستن درب عملیات میکس آغاز می شود. از آنجاییکه دور میکسر بالا است و مواد در یک ظرف در بسته با یکدیگر مخلوط می شوند زمان مورد نیاز برای مخلوط شدن بسیار پایین (حدود سی ثانیه) می باشد. از طرف دیگر مخلوط به دست آمده بسیار یک دست می باشد. به دلیل مخلوط شدن در زمان کم و نیز همگن بودن مخلوط حروجی مصرف رزین و هاردنر کاهش می یابد که منجر به کاهش گاز ماهیچه می گردد و امکان کنترل بهتر مصرف مواد را فراهم می آورد. پس از عملیات میکس، مخلوط حاصل از زیر تخلیه می گردد. این میکسر برای ماشین های قالب گیری اتوماتیک بسیار ایده آل است. کل زمان تولید مخلوط از شروع توزین تا تخلیه حدود دو دقیقه طول می کشد و در نهایت حدود شصت کیلو مخلوط به دست می آید (ظرفیت ماشین حدود 1800 کیلو در ساعت می باشد).
در بخش اتوماسیون صنعتی این شرکت توانایی دارد تا از طراحی و ساخت سیستم های رله های هوشمند تا طراحی کامل سیستم های کنترل خط توسط PLC و جمع آوری اطلاعات و همچنین شبکه های صنعتی مبتنی بر PLC در پروژه ها مشارکت نماید.
از نمونه کارهای انجام شده توسط این شرکت سیستم جمع آوری اطلاعات پارامترهای موثر بر کیفیت محصول در شرکت هامون نایزه می باشد. در این سیستم کلیه پارامترهای موثر بر کیفیت محصول از تمامی ماشین آلات خط تولید جمع آوری و به یک سرور منتقل گردیده اند. در آنجا علاوه بر نگه داشت سوابق تولید، محصولات تولید شده که پارامترهای تولیدی آنها خارح از محدوده قابل قبلول بوده اند نیز مشخص و از انبارش و تحویل آنها جلوگیری به عمل می آید.